دستگیری دو مرد آمریکایی به اتهام سرقت حساب های رسانه های اجتماعی
۲۵ آبان ۱۳۹۸ ۲۸۷ افزودن دیدگاه

وزارت دادگستری ایالات متحده  دو مرد ماساچوست را به اتهام سرقت حساب رسانه های اجتماعی و دزدی از حساب دیجیتالی برخی افراد دستگیری کرد.

سرقت حساب های رسانه های اجتماعی
بر اساس گزارش های صورت گرفته در تاریخ 14 نوامبر , اریک میگس و دکلان هریینگتون به یک مورد توطئه , هشت فقره کلاهبرداری با استفاده از سیم کارت , یک فقره کلاهبرداری و سوءاستفاده رایانه ای و یک مورد سرقت هویت متهم شدند.

اقدام به سرقت بیش از 550،000 دلار در حوزه ارزهای دیجیتال

طبق گزارش های صورت گرفته ساکنان ماساچوست , شرکت های حوزه ارزهای دیجیتال را مورد هدف قرار داده اند که تصور می شود در این شرکت ها اطلاعات بسیاری از کاربران و حساب های رسانه های اجتماعی با ارزش وجود داشته باشد.
گفته می شود که میگ و هریتونتون برای دستیابی به اطلاعات حساس و در برخی موارد سرقت در حوزه ارزهای دیجیتال از اقدامات غیر قانونی وابسته به سیم کارت برای کنترل حساب های رسانه های آنلاین قربانیان استفاده کردند.
جا به جایی سیم کارت در واقع فرایند کلاهبرداری از ارائه دهنده سرویس می باشد که برای انتقال شماره تلفن قربانی به سیم کارت می باشد که توسط مهاجم نگه داشته شده است.این سیم کارت ها را افراد می توانند از eBay خریداری کنند و با یک تلفن به راحتی از آن ها استفاده کنند که در واقع پس از انتقال شماره تلفن هکر می تواند کلمه عبور را برای سرویس های با ارزش و خصوصی مانند کیف پول های رمزنگاری شده و حساب های ایمیل دوباره تنظیم کنند.
طبق گزارش های صورت گرفته بیشتر هکرهایی که اقدام به هک در این حوزه یعنی ارزهای دیجیتال می کنند بین 19 تا 22 سال می باشند که اقدام به سرقت میلیون ها دلار سرمایه می کنند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
محتوای پیشنهادی
محتوای مرتبط
نظرات
شما هم می توانید نظر خود را برای ما بنویسید
افزودن دیدگاه
پیشنهاد سردبیر
پر بحث ترین مطالب