محدود کردن معاملات نقدی بزرگ توسط بانک مرکزی چین
۲۵ آبان ۱۳۹۸ ۳۶۶ افزودن دیدگاه

بانک مردمی چین (PBOC) اعلام کرد که قرار است اعمال محدودیتی معاملات نقدی در مقیاس بزرگ را در سه نقطه مختلف در سراسر کشور هدایت و مدیریت کند.در واقع این اقدام راهی برای معرفی ارز دیجیتال Renminbi می باشد.

محدود کردن معاملات نقدی بزرگ توسط بانک مرکزی چین
در تاریخ 14 نوامبر خبرنامه محلی شین هوآنت گزارش کرد که PBOC قصد دارد آزمایش هایی را در زمینه مدیریت کلان معاملات در مقایس بزرگ انجام دهد که طبق پیشبینی های صورت گرفته این امر دو سال زمان می برد و قرار است در هبی , ژجیانگ و شنزن اجرایی شود اما هنوز تاریخ دقیق آن و نحوه آن اعلام نشده است.

تمایل مشتریان به سمت ابزارهای پرداخت غیر نقدی

امروزه معاملات بزرگی با استفاده از پول نقدی و فیزیکی صورت می گیرد که این امر بسیار خطرناک می باشد و طبق گفته های PBOC معاملات بزرگ با استفاده از پول نقد می تواند منجر به فعالیت های غیر قانونی شود که این فعلایت ها می تواند شامل فساد , فرار مالیاتی و پولشویی شود به همین دلیل امروزه سعی می شود از ابزارهای پرداخت غیر نقدی استفاده شود تا امکان این فعالیت های غیر قانونی کاهش یابد.
 PBOC سعی دارد بر معاملات نقدی با ارزش بزرگ در بخش های مختلف صنعت  نظارت کند و آن ها را مدیریت کند.همچنین در ادامه کارمندان PBOC در این باره گفتند:بر اساس الزامات مدیریت وجه نقد در مقیاس بزرگ , بانک ها باید درک خود را از مشتریان فعلی تقویت کنند و همچنین یکی از فعالیت هایی که آن ها باید در دستور کار خود قرار دهند افزایش استفاده از ابزارهای پرداخت غیر نقدی می باشد که باید افراد را به پرداخت غیر نقدی راهنمایی کنند تا آن ها بتوانند با امنیت بیشتری به فعالیت های خود بپردازند.
 همانطور که گفتیم یکی از عواملی که سبب اعمال این محدودیت ها شده است رونمایی از ارز دیجیتالی جدید چین به نام renminbi می باشد که مقام ارشد PBOC گفت چین با معرفی این ارز دیجیتال قصد دارد دشواری های استفاده از پول نقد را کاهش دهد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
محتوای پیشنهادی
محتوای مرتبط
نظرات
شما هم می توانید نظر خود را برای ما بنویسید
افزودن دیدگاه
پیشنهاد سردبیر
پر بحث ترین مطالب