نظارت بر سیستم معاملاتی بلاک چین توسط بورس اوراق بهادر استرالیا
۱۲ آبان ۱۳۹۸ ۲۹۲ افزودن دیدگاه

شرکت استرالیایی تابع اپراتور بازار Chi-X خواستار بررسی کمیسیون ACCC شد تا درباره اثرات احتمالی فناوری بلاک چین در فعالیت های تجاری تحقیق کند.
رویترز در تاریخ 30 اکتبر گزارش داد که بورس اوراق بهادر Chi-X استرالیا در واقع نگران این می باشد که سیستم جدید بلاک چین که تنها رقیب Chi-X در استرالیا می باشد بتواند مزیت های ناعادلانه ای را ارائه دهد.
ASX قصد دارد سیستم ثبت نام الکترونیکی خود را روی بستر بلاک چین پیاده سازی کند و در واقع فعالیت های ثبت , پاکسازی و تسویه حساب را بر روی فناوری بلاک چین اجرا کند.
در مقابل آن مایکل سامس مشاور عمومی Chi-X گفت که فناوری بلاک چین می تواند باعث شود مشکلات بسیاری به وجود بیاید. 
سامس همچنین اظهار داشت که باید برای اینکه فناوری بلاک چین استفاده شود یک چارچوب قانونی وجود داشته باشد تا بتوان به ACCC اجازه مداخله داد.

استفاده از بلاک چین در بورس استرالیا

استفاده از فناوری بلاک چین برای زیرساخت های معاملات بورس

بورس اوراق بهادر در سراسر جهان طی چند سال گذشته از بخش های مختلف بلاک چین در بخش های مختلف بورس برای فعالیت های تجاری استفاده می کند. ASX برای اولین بار اعلام کرد قصد دارد CHESS را با یک بستر مبتنی بر بلاک چین در سال 2017 جایگزین کند.
در ماه ژانویه سال گذشته بورس اوراق بهادر شانگهای چهارمین بورس اوراق بهادر در جهان برنامه هایی را برای استفاده از فناوری بلاک چین در معاملات اوراق بهادر منتشر کرد.
مدیر عامل بورس اوراق بهادر لندن در ماه مه سال 2019 گفت که فناوری بلاک چین می تواند کاربرد گسترده ای در انتشار اوراق بهادر و تسویه حساب داشته باشد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
محتوای پیشنهادی
محتوای مرتبط
نظرات
شما هم می توانید نظر خود را برای ما بنویسید
افزودن دیدگاه
پیشنهاد سردبیر
پر بحث ترین مطالب