هشدار سردار جلالی درباره ارز های دیجیتال
۰۷ مهر ۱۳۹۸ ۳۹۲ افزودن دیدگاه

سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیر عامل جمهوری اسلامی ایران در برنامه جدیدی که شرکت کرده بیان کرده است که ارزهای دیجیتال و ورود این ارزها در زندگی مردم در ایران می تواند آثار بسیاری بدی را به همراه داشته باشد و همچنین می تواند تاثیر منفی ای بر روی ریال و اقتصاد کشور به همراه داشته باشد.

در برنامه دستخط که در واقع یک برنامه در حوزه گفت و گو می باشد و به مناسب دفاع مقدس روی آنتن رفت و مهمان آن نیز سردار غلامرضا جلالی بود , درباره ارزهای دیجیتال و مبادلات آن صحبت شد که در واقع در این برنامه سردار جلالی رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور به این اشاره کرد که ارزهای دیجیتال می توانند آسیب های بسیاری را به همراه داشته باشند و این آسیب ها هم به ملت و هم برای کشور می باشد که بدترین آسیب آن به ریال و اقتصاد کشور می باشد.

 

هشدار های سردار جلالی درباره ارز دیجیتال

در ادامه به برخی از صحبت های سردار جلالی درباره این موضوع می پردازیم.

اولین سوالی که از سردار غلامرضا جلالی پرسیده شد این بود که آیا کشور به دنبال ارز دیجیتال ملی می باشد؟ که وی در پاسخ به این سوال گفت:

ما که مسئول این کار نیستیم.

همچنین در ادامه گفت :

علی‌القاعده بانک مرکزی باید این کار را کند. ما درباره الزامات پدافند غیرعامل آن بحث کردیم. عرض کردیم که اگر ارز دیجیتال بدون کنترل وارد بازار ما شود…

 

مجری در ادامه گفت که آیا منظور شما از ارز های دیجیتال بیت کوین می باشد که وی در پاسخ گفت:

بیت کوین یکی از آنهاست؛ انواع دیگری نیز وجود دارد. اگر وارد شده و بخواهد ورود کند، اثرات مخربی بر اقتصاد ما خواهد داشت! بانک مرکزی را هیچ کاره می‌کند، ارزش ریال را کاهش می‌دهد، در حوزه‌هایی می‌برد که ورودِ به اقتصاد می‌کند، از یک طرف هم امکان استفاده ارز در شبکه اجتماعی همانند تلگرام و غیره را ایجاد می‌کند که در واقع شغل، پول، قیمت، دریافت و پرداخت در شبکه اجتماعی بیاید و رویکرد آن خارج از کنترل دولت باشد، یعنی یک دولتی درون آن شکل می‌گیرد که خارج از کنترل حاکمیت می‌شود و این برای کشور ما کاملاً خطرناک است که این اتفاق بیافتد. بنابراین پیشنهاد ما این بود که برای رمزارزها، الگوی پایه داشته باشیم و خودمان با کمک برخی کشورهای همسو رمزارزی را درست کنیم که پایه آن نفت خودمان باشد و بر اساس آن معامله کنیم و تولید رمزارز هم می‌تواند بخشی از مشکلات ما را در حوزه معاونت تجارت جهانی و بین‌المللی حل کند که شکل می‌گیرد و دنبال می‌شود. پیشنهاد ما این بود که در بانک مرکزی خودمان، یک بانک مرکزی دیجیتال از ابتدا سازماندهی کنیم که امورات رمزارزها و اکوسیستم‌ آنها را طراحی کند و همه اجزا با هم باشد.

 

 

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
محتوای پیشنهادی
محتوای مرتبط
نظرات
شما هم می توانید نظر خود را برای ما بنویسید
افزودن دیدگاه
پیشنهاد سردبیر
پر بحث ترین مطالب