کاهش شدید قیمت بیت کوین در این هفته
۰۷ مهر ۱۳۹۸ ۲۲۶ افزودن دیدگاه

همانطور که می دانید قیمت بیت کوین ناپایدار می باشد و ممکن است قیمت این ارز یک روز در بیشترین حالت ممکن و در برخی اوقات نیز ممکن است رکورد افت قیمت را بشکند و قیمتش تا حد چشمگیری پایین بیاید.

کاهش قیمت بین کوین
بیت کوین در چند روز اخیر توانست رکورد پنج روزه خود را تمدید کند که این امر سبب شد برای اولین بار در این ماه قیمت آن به پایین تر از 8000 دلار کاهش بیابد.بر اساس قیمت گذاری کامپوزیت بلومبرگ بیت کوین توانسته در نیویرک به میزان 9 درصد سقوط کند و قیمت آن امروز 7955 دلار می باشد که در واقع رکوردی در این ماه می باشد.

جان اسپالانزانی مدیر نمونه کار ها در Miller Value Partners دراین باره گفت:

بیت کوین هرگز نتوانسته رکورد حداکثری قیمت خود را که 14000 دلار می باشد را به دست بیاورد که این امر توانسته به خسته شدن بازار و حجم مبادلات آن تاثیر فراوانی بگذارد. 

با افزایش سطح افت قیمت بیت کوین سرمایه گذاران و تحلیل گران دلایل مختلفی را برای آن ارائه کرده اند که هر کدام از آن ها می تواند روشن کند که این افت قیمت به چه دلیلی می باشد.بسیاری از سرمایه گذاران و همچنین تحلیل گران بر این باورند که قیمت بیت کوین می تواند تا 20 درصد نیز کاهش پیدا کند که طبق گفته آن ها این اتفاق بعید نمی باشد و در آینده نزدیک قابل تصور می باشد.همانطور که گفته شد آن ها دلایل مختلی را برای افت قیمت بیت کوین ارائه دادند که اولین دلیل آن را عدم استقبال از اولین قرارداد بیت کوین که توسط پلتفرم Bakkt , شرکت بین قاره ای بورس پیشنهاد شد می دانند و برخی از آن ها دلیل اصلی آن را همین می دانند اما برخی دیگر از تحلیل گران بر این باورند که تاخیر در تصمیم گیری درباره کالای مبادله شده توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده دلیل اصلی می باشد و برخی دیگر نیز گفتند انقضای قرارداد های آتی CME می تواند تاثیر بیشتری بر افت قیمت بیت کوین بگذارد که این امر می تواند آشفتگی بازار بیت کوین را تا حد زیادی افزایش دهد.

کاهش شدید قیمت ارز های دیجیتال
علاوه بر تحلیل گران و سرمایه گذاران تماشاگران بازار نیز درباره این موضوع نظرات بسیاری دارند که برخی از این نظرات در ادامه ذکر شده است.

ماتی گرینسپن (تحلیلگر ارشد بازار تجاری eToro):

از آنجا که حجم قرارداد های بیت کوین در این هفته بسیار زیاد بوده است می تواند دلیل این کاهش قیمت را بی ثباتی آن و حجم زیاد مبادلات در این هفته دانست.  

جیمز سیفارت (تحلیلگر اطلاعات بلومبرگ):


طبق یادداشت های جیمز یک بیت کوین ETF هم نمی تواند در سال 2019 وارد صرافی های ایالات متحده شود.اون بیان کرد نگران دستکاری قیمت بین کوین در بورس است.  


طبق یادداشت های جیمز یک بیت کوین ETF هم نمی تواند در سال 2019 وارد صرافی های ایالات متحده شود.اون بیان کرد نگران دستکاری قیمت بین کوین در بورس است.

نرخ بیت کوین
با توجه به قیمت بیت کوین وبرخی از ارزهای دیجیتالی دیگر بسیاری این گمانی زنی را می کنند که در واقع بازار ارزهای دیجیتال در حال سقوط می باشد و این نظر در وضعیتی می باشد که بسیاری آینده ارزهای دیجیتال را به عنوان یک پناهگاه امن می دانستند.بر خلاف این افراد بسیاری نیز اعتقاد دارند همیشه دور های تند درنرخ ارزهای دیجیتال وجود داشته و این می تواند مقدمه ای برای رشد و شکوفایی آن باشد.
 

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
محتوای پیشنهادی
محتوای مرتبط
نظرات
شما هم می توانید نظر خود را برای ما بنویسید
افزودن دیدگاه
پیشنهاد سردبیر
پر بحث ترین مطالب