5 کشور عضو اتحادیه اروپا قصد جلوگیری از لیبرا را دارند
۱۲ آبان ۱۳۹۸ ۲۷۸ افزودن دیدگاه

بر اساس گزارش های منتشر شده پنج کشور عضو اتحادیه اروپا قصد دارند از انتشار ارز پایدار لیبرا که توسط فیس بوک ساخته شده است جلوگیری کنند.

جلسات خصوصی برای متقاعد کردن اتحادیه اروپا برای جلوگیری از لیبرا

نشریه خبری سیاسی Politico Europe در تاریخ 30 اکتبر گزارش کرد که پس از سلسه جلسات خصوصی در ماه اکتبر , فرانسه گزارش داده است که تلاش های ضد لیبرا به همراه کشور های آلمان , ایتالیا , اسپانیا و هلند را هدایت می کند.
پولیتیکو با استناد به منابع آشنا به این موضوع اظهار داشت که معاون های امور مالی این کشور ها در یک نشست خصوصی که در تاریخ 28 اکتبر در بروکسل برگزار شد موضع یکپارچه خود را در برابر ارز دیجیتالی لیبرا به همراه سایر وزرای اتحادیه اروپا اعلام کردند.
بر اساس گزارش های صورت گرفته این گروه قصد دارد از لیبرا را به دلایلی احتمالی مانند کلاهبرداری در اروپا و دلایل دیگر جلوگیری کند.

کمیسیون اروپا بدون دلیل قانونی نمی تواند مقررات را منع کند

5 کشور عضو اتحادیه اروپا قصد جلوگیری از لیبرا را دارند

کمیسیون اروپا نمی تواند از لیبرا بدون هیچ دلیل قانونی ای جلوگیری کند و همچنین لازم به ذکر است جلوگیری کامل لیبرا می تواند مشکلات بسیاری را برای کمیسیون به وجود بیاورد.به گفته پولیتیکو برای چنین اقدامی لازم می باشد که بروکسل یک دلیل قانونی برای جلوگیری از آن به صورت قانونی داشته باشد و همچنین لازم است جزئیات این دلیل قانونی نیز منتشر شود در غیر این صورت اتحادیه اروپا نمی تواند بدون هیچ دلیل قانونی ای لیبرا را به صورت کامل بلاک کند.
علاوه بر این , مقامات اتحادیه اروپا خواستار احتیاط بیشتر نسبت به اقدامات سختگیرانه در رابطه با جلوگیری لیبرا هستند و نگرانی آن ها از تاثیر منفی آن بر توسعه محصولات و خدمات جدید مبتنی بر فناوری در اتحادیه اروپا می باشد.
طبق گفته های پولیتیکو , مقامات روی بیانیه ای در ماه دسامبر کار می کنند که ادعا می کنند لیبرا حق شروع فعالیت را ندارد مگر اینکه اتحادیه اروپا بتواند آن را تنظیم کند.همچنین فرانسه , آلمان و ایتالیا در اواسط ماه اکتبر ایده جلوگیری ازشروع فعالیت لیبرا را در جلسه G7 پیشنهاد کرده بودند.
در 22 اکتبر رالف هامرز مدیرعامل ING اظهار کرد که بانک ها می توانند در صورتی که لیبرا شروع به فعالیت کرد ارائه خدمات به فیس بوک را متوقف کنند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
محتوای پیشنهادی
محتوای مرتبط
نظرات
شما هم می توانید نظر خود را برای ما بنویسید
افزودن دیدگاه
پیشنهاد سردبیر
پر بحث ترین مطالب