انواع داده ها در بلاک چین
۰۱ آبان ۱۳۹۸ ۱۴۸۳ افزودن دیدگاه

با پیشرفت فناوری و پدید آمدن فناوری هایی مانند بلاک چین حوزه های بسیاری در حال فراگیری و یادگیری آن می باشند تا بتوانند در سیستم کاری خود از آن استفاده کنند.
همانطور که در مقاله های دیگر اشاده کرده ایم بلاک چین یک فناوری از بلوک های توزیع شده می باشند که هر یک از این بلوک ها اطلاعات بلوک قبلی و بعدی خود را نگه داری میکنند و نکته ای که در مورد این فناوری وجود دارد این می باشد که بلاک چین از امنیت بالایی برخوردار می باشد که این موضوع به دلیل توزیع شده بودن آن می باشد.
حوزه هایی مانند موسسات مالی و یا دیگر حوزه ها امروزه بسیار به دنبال فراگیری این فناوری می باشند و آن ها اعتقاد دارند این فناوری می تواند انقلابی باشد که می تواند چیز های زیادی را تغییر دهد که به همین منظور این موسسات به تحقیق و آزمایشات لازم پرداخته اند تا بتوانند با در نظر گرفتن فواید و معایب آن , از آن استفاده کنند.
اما این فراگیری فقط در موسسات مالی نمی باشد اگرچه مقدمه آن می باشند اما بعد از این موسسات دانشگاه ها و دولت و شرکت های مختلف نیز با مشاوره و تحقیق در حال ورود به این حوزه می باشند.

هویت دیجیتالی 

هویت دیجیتالی 
یکی از مواردی که در این فناوری از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد رمزنگاری می باشد که در واقع هویت در این فناوری با استفاده از یک کلید رمزنگاری عمومی مانند ایمیل شناخته می شود و اما نحوه بیان رضایت شما از تعامل های دیحیتال نیز با استفاده از کلید خصوصی می باشد که این امر نشان می دهد رمزنگاری در این فناوری اهمیت بسیاری دارد.

داده ها در بلاک چین

داده ها در بلاک چین
در بلاک چین سه نوع داده وجود دارد که هر کدام ویژگی مخصوص به خود را دارند که در ادامه ذکر خواهد شد.
1-    داده های رمزنگاری نشده
در واقع این داده ها توسط هر یک از نود های داخل بلاک چین قابل خواندن می باشد و کاملا شفاف می باشند.
2-    داده های رمزنگاری شده
این داده ها دیگر مانند نوع قبلی برای همه قابل خواندن نمی باشند و فقط با کلید رمزگشایی این امر امکان پذیر می باشد و همچنین قابلیت ویرایش آن ها را نیز بلاک چین تعیین می کند.
3-    داده های هش
این داده ها می توانند در کنار عملکردی که ایجاد می کنند برای نشان دادن داده های ویرایش نشده نیز قابل استفاده باشند.هش بلاک چین به صورت کلی در ترکیب با داده های اصلی ذخیره می شوند.


 

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
محتوای پیشنهادی
i
نظرات
شما هم می توانید نظر خود را برای ما بنویسید
افزودن دیدگاه
پیشنهاد سردبیر