• ۱۱ مهر ۱۴۰۱ / ۲۰:۴۱
  • محاسبه با نرخ
$7,869.87 (3.19%)
۸۹,۳۳۲,۸۷۵ تومان محاسبه با دلار آمریکا سنا: ۱۱,۳۵۰ تومان
رتبه 2
آدرس سایت https://www.ethereum.org/
مرورگر etherscan ethplorer
شبکه اجتماعی
منبع GitHub
Created with Highcharts 7.2.0Nov '18Dec '18Jan '19Feb '19Mar '19Apr '19May '19Jun '19Jul '19Aug '19Sep '19Oct '19900910920930940950960Friday, Apr 5, 2019 FCAS: 932
نمودار فاندامنتال چیست؟

وب‌سایت خبری تحلیلی Newsbtc، در مقاله‌ای جالب با اشاره به بلوکه شدن دارایی‌های ونزوئلا در بانک‌‌های خارجی، از قدرت دولت‌های بزرگ جهان در نقض مالکیت پول و دارایی انتقاد کرد و یک بار دیگر اهمیت دارایی‌های غیرمتمرکز مانند بیت کوین ... وب‌سایت خبری تحلیلی Newsbtc، در مقاله‌ای جالب با اشاره به بلوکه شدن دارایی‌های ونزوئلا در بانک‌‌های خارجی، از قدرت دولت‌های بزرگ جهان در نقض مالکیت پول و دارایی انتقاد کرد و یک بار دیگر اهمیت دارایی‌های غیرمتمرکزیگر اهمیت دارایی‌های غیرمتمرکز مانند بیت کوین ... وب‌سایت خبری تحلیلی Newsbtc، در مقاله‌ای جالب با اشاره به بلوکه شدن دارایی‌های ونزوئلا در بانک‌‌های خارجی، از قدرت دولت‌های بزرگ جهان در نقض مالکیت پول و دارایی انتقاد کرد و یک بار دیگر اهمیت دارایی‌های غیرمتمرکز مانند بیت کوین ...

مبدل ارزهای دیجیتال
تومان
USD
BTC

 

اتریوم ( ETH ) چیست ؟

 

اتریوم یک سیستم بلاکچینی با خاصیت متن باز ( open source ) است که ارز رمزنگاری شده اختصاصی خود یعنی اتریوم را دارد و هر فرد یا گروهی میتواند ارز دیجیتال خود را بر روی بستر این ارز دیجیتال راه اندازی کند و تفاوت جذابی که این ارز را محبوب کرده است اجرای قرارداد های هوشمند به صورت غیر متمرکز می باشد .

اتریوم برای اولین بار در یک وایت پیپر در سال 2013 توسط ویتالیک بوترین ارائه شد و همراه با سایر تیم همراهی کننده اش بودجه این پروژه را با برگزاری فروش آنلاین سهام خود در سال 2014 تامین کرد و این شبکه بلاکچین به طور رسمی از 30 ژوئن 2015 راه اندازی شد .

به گفته توسعه دهندگان این پروژه ، هدف این مجموعه ایجاد یک بستر جهانی برای تمام برنامه های غیر متمرکز می باشد و به کاربران آن اجازه می دهد تا نرم افزاری با طراحی و کد نویسی کنند که در برابر تغییر ، خرابی و تقلب ایمن باشد .

 

مخترعین بیت کوین چه کسانی هستند ؟

 

پروژه اتریوم در کل هشت بنیان گذار دارد و این تعداد برای راه اندازی یک پروژه ارزدیجیتال غیر معمول و زیاد بود و اولین دیدار فیزیکی این افراد 7 ژوئن 2014 در زوگ سوئیس بود .

ویتالیک بوترین با تبار روسی – کانادایی شناخته شده ترین فرد میان این افراد می باشد که وایت پیپر اتریوم را اولین بار در سال 2013 ارائه داد و هم اکنون نیز برای بهبود و ارتقا شبکه اتریوم در حال فعالیت است و یکی از بنیان گذاران وب سایت خبری مجله بیت کوین ( Bitcoin Magazine ) بود.

برنامه نویس انگلیسی تبار به نام گاوین وود دومین فرد مهم این گروه است که کد های اتریوم را بر روی زبان برنامه نویسی  "C + + " کد گذاری کرد و زبان برنامه نویسی اتریوم را با نام Solidity پیشنهاد داد و به عنوان اولین مدیر ارشد شرکت اتریوم شروع به کار کرد . و قبل از آن وی در مایکروسافت به عنوان یک دانشمند و محقق مشغول به کار بود .

از دیگر افرادی که در این لیست قرار دارند می توان به آنتونی دی یوریو ، چارلز هوسکینسون ، میهای آلیسی ، جوزف لوبین و امیر چتریت اشاره کرد .

 

علت محبوبیت اتریوم چیست ؟

 

مهمترین عاملی که اتریوم را تا به این حد محبوب کرده است پایه گذاری قراردادهای هوشمند بر پایه بلاکچین است . قرار داد های هوشمند کد های برنامه نویسی هستند که به صورت خودکار اقدامات لازم برای تحقق یک توافق دو طرفه در اینترنت را فراهم میکنند و هدف این قرارداد ها کاهش نیاز به واسطه ها بین اشخاص برای تنظیم قرار داد می باشد . در نتیجه موجب صرفه جویی در هزینه و افزایش اطمینان خاطر طرفین در معاملات دو طرفه می شود .

پلتفورم اتریوم از این جهت که امکان ایجاد قرار داد های هوشمند بر پایه بلاکچین را فراهم میکرد و خصوصیت رمزنگاری بودن ارزهای دیجیتال و اضافه کردن قرارداد هوشمند بر روی این پلتفورم یک اقدام نوآورانه بود که این ارز را به محبوبیت رساند . به گفته گاوین وود ، بلاکچین اتریوم یک کامپیوتر قدرتمند برای کل دنیاست که به صورت نظری این توانمندی را دارد که هر  برنامه ای را در سطح جهانی اجرا کند و با این حال امنیت کامل از تحریف ، سرقت و یا هر مورد نگران کننده دیگری داشته باشد .

علاوه بر قرارداد های هوشمند این شبکه بلاکچینی می تواند از طریق استفاده از استاندار اختصاصی خود یعنی ERC – 20 بستر مناسبی برای ساخت ارزهای دیجیتال دیگر باشد که به آن ها توکن می گویند . ساخت توکن در حال حاضر کاربردی ترین اتفاقی است که بر روی پلتفورم اتریوم اتفاق افتاده است . شاید برای شما جالب باشد که بدانید تا کنون 280000 توکن با استاندارد ERC – 20 طراحی و راه اندازی شده است . از میان این تعداد حدود 40 ارز در میان 100 ارز برتر دیجیتالی قرار دارند از مهمترین این ارز ها می توان به USDT ، LINK ، BNB اشاره کرد .

 

تعداد سکه  های اتریوم چقدر است ؟

 

تعداد سکه های اتریوم در حال حاضر حدود 113 میلیون سکه می باشد که در ابتدا و تعداد تعریف شده بر روی بلاک جنسیس 72 میلیون سکه بود و بر خلاف بیت کوین محدود به تعداد خاصی نیست . از این تعداد 60  اتریوم به سرمایه گذاران سال 2014 که تامین کننده بودجه پروژه بودند تعلق گرفت و 12میلیون سکه باقی مانده در کیف پول تیم توسعه دهنده پروژه باقی ماند .

مبلغ باقی مانده برای پاداش به ماینر ها در شبکه اتریوم صادر شد و پاداش استخراج در سال 2015 5 واحد اتریوم برای هر بلاک بود و در اواخر سال 2017 به 3 اتریوم کاهش پیدا کرد و در اوایل سال 2019 به 2 اتریوم کاهش یافت . به طور میانگین برای ساخت هر بلاک اتریوم حدود 13 تا 15 ثانیه زمان لازم است .

یکی از تفاوت های محسوس میان سیاست های اقتصادی بیت کوین و اتریوم در نحوه عرضه سکه هاست و اتریوم بر خلاف بیت کوین محدودیت تعداد ندارد و این امر جلوی تورم قیمتی این ارز دیجیتال را خواهد گرفت . در توجیه این سیستم تیم توسعه دهنده اظهار داشته که نمی خواهد با محدودیت عرضه امنیت شبکه را به خطر بیندازد و امکان ایجاد اتریوم از طریق توافق جمعی در دسترس است و این امر باعث می شود در صورت نیاز به سکه های بیشتر برای حفظ امنیت سکه های جدید تولید شود .

 

امنیت شبکه اتریوم به چه شکل تامین می شود ؟

 

اتریوم از آگوست سال 2020 با سیستم ETHASH و از طریق الگوریتم اثبات کار اتریوم که از توابع هش  Keccak می باشد ایمن سازی می شود .

با این حال تیم توسعه دهنده برنامه ی جدیدی برای حفظ امنیت شبکه دارند و با راه اندازی اتریوم 2 یک بروز رسانی بزرگ برای انتقال در شبکه بر پایه الگوریتم اثبات سهام پیش روی اتریوم قرار دارد که در اواخر سال 2020 یا اوایل سال 2021 اجرا خواهد شد .

ماشین حساب

ارز دیجیتال به فیات

انتخاب ارز
معادل