آلوده شدن 80 هزار رایانه توسط بدافزار جدید
۰۶ آذر ۱۳۹۸ ۱۱۴۲ افزودن دیدگاه

طبق تحقیقاتی که توسط مایکروسافت صورت گرفته است , بد افزاری کشف شده است که توانسته 80 هزار سیستم را آلوده کند و برخی اطلاعات را به سرقت ببرد و به اشتراک بگذارد.
طبق خبری که در تاریخ 26 نوامبر منتشر شده است , تحلیلگران امنیتی مایکروسافت توانسته اند بدافزاری را کشف کنند که این بدافزار به نام Dexphot معروف می باشد که از اکتبر 2018 تا به حال توانسته حدود 80 هزار سیستم را تحت تاثیر خود قرار دهد.طبق گزارش های انجام شده بیشترین حمله در ژوئن 2019 انجام شده است.

آلوده شدن 80 هزار رایانه توسط بدافزار جدید
کد های این بدافزار بدین صورت می باشد که برای پنهان کردن فعایت های نامطلوب عمل می کند و طریقه کار این بدافزار بدین صورت می باشد یک ماینر آلوده را در سیستم های قربانیان بارگذاری می کند که این عمل سبب استخراج ارزهای دیجیتال می شود.این بد افزارها به صورتی طراحی شده اند که وقتی افراد می خواهند این برنامه ها را از روی سیستم خود پاک کنند سرویس های دیگری فعال می شود که می تواند خساراتی را برای سیستم به همراه داشته باشند. 
در واقع بدافزار Dexphot موردی نمی باشد که رسانه های معتبر بخواهند به آن بپردازند زیرا نرم افزارهای بسیاری مانند آن وجود دارند که همین کار را با سیستم ها انجام می دهند که هنوز هم بسیاری از آن ها فعال می باشند.
همانطور که می دانید امروزه یکی از حوزه هایی که توجه بسیاری را به خود جلب کرده است ارزهای دیجیتالی می باشد به همین خاطر هدفی تازه برای هکران می باشد که هکران سعی می کنند با نصب یک نرم افزار استخراج روی سیستم هدف به استخراج ارزهای دیجیتالی بپردازند.
بدافزار Dexphot اخیرا در برخی از فایل های صوتی WAV مشاهده شده است.این نوع بدافزار ها این امکان را به هکر ها می دهند تا آن ها متوانند ماینر های خود را روی سی پی یو های قربانیان مستقر کنند و منبع پردازشی را به سرقت ببرند که طی گزارش های جمع آوری شده هکر ها تا به حال توانسته اند هزاران دلار در ماه از این راه ارز دیجیتالی استخراج کنند.
این حملات را معمولا حملات رمزنگاری شده می نامند که در آن ها هکرها با استفاده از بدافزارهایی سعی در آلوده کردن سیستم هدف به منظور منافع مالی دارند. 

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
محتوای پیشنهادی
محتوای مرتبط
نظرات
شما هم می توانید نظر خود را برای ما بنویسید
افزودن دیدگاه
پیشنهاد سردبیر
پر بحث ترین مطالب