استفاده از بلاک چین در بخش بهداشت و درمان در افغانستان
۰۹ آذر ۱۳۹۸ ۱۳۲۱ افزودن دیدگاه

دولت افغانستان با شرکت FantomOperations تفاهم نامه ای را برای استفاده از فناوری بلاک چین در بخش مراقبت های بهداشتی و درمانی در کشور امضا کرده است.
همانطور که آژانس صدای افغانستان در تاریخ 27 نوامبر گزارش داده است , قرار است از فناوری بلاک چین برای شناسایی داروهای تقلبی , ایجاد پرونده های پزشکی در بیمارستان ها و دیجیتالی کردن پرونده های بیماران استفاده شود.وزیر بهداشت عمومی افغانستان با اظهارنظر درباره این بتکار بیان کرده است که وزارت بهداشت عمومی متعهد به نهادینه شدن دولت الکترونیک در بخش بهداشت می باشد که فناوری بلاک چین به این وزارتخانه کمک می کند که شفافیت , سرعت و اثربخشی در این حوزه صورت بگیرد.
طبق گزارش هایی که صورت گرفته است هم دولت و هم مردم نسبت به میزان داروهای تقلبی در این کشور ابراز نگرانی کرده اند که امروزه بسیاری از شهروندان به دلیل ارزان بودن و در دسترس بودن از داروهای سنتی برای مشکلات بهداشتی خود استفاده می کنند.در این گزارش ها آماده است که اتحادیه واردکنندگان دارو اظهار دارند که حداقل 40 درصد از تجهیزات پزشکی به صورت غیر قانونی وارد بازار افغانستان می شود و بسیاری از محصولات دارویی نیز دارای کیفیت پایینی می باشند.

ابتکارات افغانستان مبتنی بر بلاک چین

ابتکارات افغانستان مبتنی بر بلاک چین

در تابستان امسال سازمان ملل متحد فاش کرده است که شروع به کار روی راه حل هایی بر پایه بلاک چین برای توسعه پایداری شهری در افغانستان شکل گرفته است.این سازمان به عنوان بخشی از ابتکار خود که شهری برای همه می باشد در حال تهیه راه حل هایی بر پایه بلاک چین برای شفافیت خدمات می باشند.
سازمان ملل پیشبینی کرده است که جمعیت افغانستان طی 15 سال آینده بیشتر به صورت شهری می شود که در این ابتکار سه الویت بیان شده آن عبارت اند از:مدیریت موثر زمین, برنامه ریزی استراتژیک شهری و بهبود منابع مالی شهرداری.
 

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
محتوای پیشنهادی
محتوای مرتبط
نظرات
شما هم می توانید نظر خود را برای ما بنویسید
افزودن دیدگاه
پیشنهاد سردبیر
پر بحث ترین مطالب