استفاده مجرمان سایبری از یوتیوب برای یک بدافزار
۰۶ آذر ۱۳۹۸ ۱۰۰۲ افزودن دیدگاه

به تازگی شرکت امنیتی Eset فاش کرده است که برخی از مجرمان سایبری پشت ربات شبکه Stantinko می باشند که آن ها در واقع قصد دارند یک ماژول برای استخراج ارز دیجیتالی مونرو پیدا کنند.
طی گزارشی که در تاریخ 26 نوامبر منتشر شده است شرکت سازنده اصلی نرم افزار های امنیتی Eset گزارش داده است که اپراتور های بات نت استنتینکو توانسته اند با استفاده از یوتیوب فعالیت های مجرمانه ای را انجام دهند که آن ها با استفاده از کلیک های فیک , تبیلغات دروغ و روش های مختلف کلاهبرداری در شبکه های اجتماعی توانسته اند طی حملاتی که انجام داده اند تعداد زیادی رمز عبور را پیدا کنند.

هک کردن کانال های یوتیوب

فعالیت بات نت از سال 2012

طی گزارش هایی که انجام شده است مشخص شد بات نت استنتینکو از سال 2012 فعال می باشد که عمده کاربرانی که هدف قرار می دهد نیز از کشور های روسیه , بلاروس , قزاقستان می باشند.این برنامه توانسته است با استفاده از کانال های یوتیوب بد افزار cryptojacking را اجرا نماید.همانطور که گفتیم راه نفوذ آن ها با استفاده از کلیلک های فیک , تبلیغات دروغ و انواع مختلف کلاهبرداری شبکه های اجتماعی بود.در واقع هدف اصلی هکر ها از این اقدام استخراج ارز رمزنگاری شده مونرو بود که در واقع آن ها می خواستند از طریق سیستم های قربانیان به استخراج ارز رمزنگاری شده مونرو بپردازند.
طبق گزارش هایی که از این حمله جمع آوری شده است این بد افزار توانسته است حدود 500 هزار سیستم را آلوده کند.این بد افزار شبیه به بد افزار مخربی می باشد که به تازگی توسط مایکروسافت کشف شده است که Dexphot نام دارد که این بد افزار نیز توانست حدود 80 هزار دستگاه را آلوده کند.
در واقع این هکران منابع پردازشی را سرقت کردند تا بتوانند با استفاده از سیستم های قربانیان و قدرت پردازشگر آن ها به استخراج ارز رمزنگاری شده مونرو بپردازند.
طبق گزارش هایی که صورت گرفته است شرکت Eset به یوتیوب اطلاع داده است که باید تمام کانال هایی را که  اثری از Stantinko در آن می باشند را حذف کنند.

استخراج مونرو از وب سایت رسمی مونرو

در ماه نوامبر , تیم اصلی مونرو اعلام کرد که حملاتی انجام شده است و ممکن است سرقتی نیز صورت گرفته باشد.یه محقق حرفه ای به نام Serhack در این باره می گوید که نرم افزار هایی که بر پایه بلاک چین  بود به خطر افتاده است.
Serhack در ادامه حرف های خود افزود که این حملات توانسته اند سکه های مونرو را به سرقت ببرد. که تقریبا پس از 9 ساعت یک کیف پول تمام آن را تخلیه کرد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
محتوای پیشنهادی
محتوای مرتبط
نظرات
شما هم می توانید نظر خود را برای ما بنویسید
افزودن دیدگاه
پیشنهاد سردبیر
پر بحث ترین مطالب