اسکن گیت هاب توسط یک برنامه اینترنتی برای کلید های رمزنگاری و رمز عبور
۱۲ آبان ۱۳۹۸ ۳۰۷ افزودن دیدگاه

طبق گزارش های ارائه شد یک برنامه اینترنتی جدید که Shhgit نام دارد منبع کد گیت هاب مبتنی بر وب را اسکن کرده که در واقع این برنامه به دنبال اطلاعات حساسی مانند کلیدهای رمزنگاری و رمزهای عبور بوده است.

اسکن کلیدهای رمزنگاری و پسورد

هک گیت هاب برای کلید های رمزنگاری

در تاریخ 17 اکتبر , پل پرایس که یک برنامه نویس و فعال در حوزه امنیت می باشد ابزار جدید خود را به نام Shggit معرفی کرد. در واقع کار Shggit این می باشد که منابع اطلاعات را اسکن می کند و در نهایت این پتانسیل را دارد که باعث نقص داده شود.
پرایس همچنین گفت که یافتن این اطلاعات در گیت هاب موضوع جدیدی نمی باشد و ابزارها و برنامه های متنوعی وجود دارد که متن باز می باشند که برخی از این برنامه  ها عبارت اند از: gitrob و truggleHog که همگی می توانند کار اسکن این اطلاعات را انجام دهند که این برنامه ها برای یافتن نشانه های مخفی از مبنع ها برای کاربران یا سازمان های خاص می باشند که در حال حاظر نیز فعالیت دارند.
همچنین علاوه بر این برخی از توسعه دهندگان نرم افزار که برخی اوقات به صورت ناخواسته اسرار و اطلاعات مهم را به صورت عمومی منتشر می کنند باید مراقب برخی از موارد و عواقب آن باشند.اگرچه اسکن منابع و کد های عمومی از زمان راه اندازی گیت هاب وجود داشته است اما برخی از نقص داده ای اخیر مانند هک Capital One که داده های شخصی بیش از 100 میلیون نفر را در معرض دید قرار داد یکی از این موارد می باشد.می توان فهمید ضعف های امنیتی در گیت هاب وجود دارد که هکر ها به دنبال آن ها می باشند که اگر نیز موفق شوند خسارات زیادی را به بار خواهد داشت.
پرایس بیان می کند که ابزار وی می تواند به پیدا کردن اطلاعات به صورت تصادفی و real time کمک کند.

بیت کوین تا به حال هک نشده است

در ماه جولای گفته می شود پیج تامپسون (Paige Thompson) اطلاعات محرمانه ای را که متعلق به حدود 106 میلیون حساب مشتری و برنامه های کارت اعتباری بوده را به سرقت ببرند که در واقع گفته می شود که این هکر به 140000 شماره امنیتی اجتماعی و حدود 1 میلیون شماره بیمه اجتماعی کانادا و 80000 شماره حساب بانکی و همچنین داده های مربوط به اعتبار مشتریان دسترسی پیدا کرده است.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
محتوای پیشنهادی
محتوای مرتبط
نظرات
شما هم می توانید نظر خود را برای ما بنویسید
افزودن دیدگاه
پیشنهاد سردبیر
پر بحث ترین مطالب