امکان خرید و پرداخت با استفاده از یوان دیجیتالی
۰۶ آذر ۱۳۹۸ ۱۱۸۰ افزودن دیدگاه

مقام ارشد پیشین چین گفته است که , رویکرد ارز دیجیتالی چینی که در واقع یوان دیجیتالی می باشد این می باشد که قصد دارد بتواند پرداخت های بین المللی و سیستم پرداخت خرده فروشی در کشور را در تحت تاثیر قرار دهد.
Zhou Xiaochuan رئیس انجمن مالی چین و فرماندار پیشین بانک چین دو هدف مهم یوان دیجیتالی و راه های پیاده سازی آن را بیان کرد.صحبت هایی که وی در این باره انجام داد در Caixin Hengqin 2019 بود که نشریه محلی Caixin در تاریح 26 نوامبر این خبر را منتشر کرد.اولین هدفی که وی مطرح کرد ایجاد یک سیستم پرداخت برای خرده فروشی های داخل کشور بود که در واقع هدف از این کار دیجیتالی کردن پرداخت ها با استفاده از یوان دیجیتالی می باشد.اما هدف دومی که وی بیان کرد بزرگ تر از اولی بود که این هدف حواله بین المللی برای تسویه حساب بین موسسات مالی بود.

ادامه توسعه یوان دیجیتالی 

توسعه یوان دیجیتالی 

ژو که در واقع سابقه زیادی در PBoC دارد و یکی از تاثیرگذارترین کارشناسان مالی در چین می باشد اظهار داشت که چین در مسیری تعیین شده برای توسعه یوان قرار دارد که اهدافی را نیز دنبال می کند که باید برای رسیدن به آن ها تلاش کرد.
این بانکدار مشهور چینی تاکید کرد که پول فیزیکی نمادی از حاکمیت ملی می باشد و گفت بانک های مرکزی که دارای قدرت بسیاری می باشند باید حتما توجه داشته باشند که یک انتخاب اشتباه در این حوزه می تواند بحران های بسیاری را به دنبال داشته باشد.
این خبر در واقع بعد از به اتمام رسیدن پروژه CBDC منتشر شد که PBoC در این مورد شفاف سازی کرد که این بانک هیچ تاریخ دقیقی را برای راه اندازی آن زیر نظر ندارد و هنوز در حال توسعه آن می باشد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
محتوای پیشنهادی
محتوای مرتبط
نظرات
شما هم می توانید نظر خود را برای ما بنویسید
افزودن دیدگاه
پیشنهاد سردبیر
پر بحث ترین مطالب