بانک مرکزی آرژانتین خرید بیت کوین با کارت اعتباری را ممنوع اعلام کرد
۱۱ آبان ۱۳۹۸ ۲۵۴ افزودن دیدگاه

امروزه کشورهای مختلف قوانین مختلفی نسبت به بیت کوین و ارزهای دیجیتالی دیگر دارند که در برخی از این کشور ها خرید و فروش آن کاملا قانونی می باشد و افراد می توانند با استفاده از کارت های اعتباری و یا راه های دیگر به خرید و فروش آن بپردازند و در برخی دیگر نیز هر گونه معامله آن به صورت کامل ممنوع می باشد.
یکی از کشورهایی که به تازگی خرید آن را با استفاده از کارت های اعتباری ممنوع کرده است آرژانتین می باشد که بانک مرکزی آرژانتین پس از اعمال محدودیت هایی در مورد خرید دلار آمریکا , در 31 اکتبر اعلام کرد که دیگر شهروندان نمی توانند با استفاده از کارت های اعتباری به خرید بیت کوین و یا سایر ارز های رمزنگاری شده بپردازند و به صورت کامل ممنوع می باشد.

ممنوعیت خرید بیت کوین در آرژانتین

حفظ ذخایر فارکس

پس از اعلام این خبر توسط بانک مرکزی آرژانتین بسیاری از شبکه های خبری آن را منتشر کردند اما اعلام کردند هنوز زمان این ممنوعیت و یا جزئیات آن به صورت کامل منتشر نشده است همچنین در اخبار ارزهای دیجیتال این کشور گفته شد: پس از ممنوعیت خرید بیت کوین توسط کارت های اعتباری تنها گزینه جایگزین برای سرمایه گذاری روی بیت کوین انجام معاملات با وجوهی است که توسط حساب بانکی واریز می شود.طبق گفته های BCA این اقدامات برای حفظ ذخایر ارزی کشور مهم می باشد.
 در واقع طبق گزارش های منتشر شده گفته شده است که ممنوعیت بیت کوین فقط بخشی از یک سرکوب گسترده می باشد.به گفته کارشناسان , بانک مرکزی قصد دارد با کنترل ارزی و پیشرفت آن ورود دلار به کشور را مسدود کند.
به دنبال حرکاتی از سوی BCA در اوایل این هفته که باعث محدود شدن دلار آمریکا شد شهروندان آرژانتینی می توانند هر ماه حداکثر 200 دلار خریداری کنند که این امر در حالی می باشد که این رقم در گذاشته ده هزار دلار بود.در زمانی که افراد می توانستند حداکثر ده هزار دلار خریداری کنند معاملات بیت کوین نیز در این کشور افزایش پیدا کرد که به نظر می رسد با ایجاد این محدودیت ها کم کم آمار خرید بیت کوین نیز در این کشور کاسته می شود.
کشور های بسیاری مانند آرژانتین وجود دارند که خرید و فروش بیت کوین در آن ها با استفاده از کارت اعتباری غیر قانونی می باشد و کشور هایی نیز وجود دارند که خرید و فروش ارزهای دیجیتال در آن ها به صورت قانونی می باشد اما باید صبر کرد تا دید آینده ارزهای دیجیتال این قوانین را چگونه تغییر می دهند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
محتوای پیشنهادی
محتوای مرتبط
نظرات
شما هم می توانید نظر خود را برای ما بنویسید
افزودن دیدگاه
پیشنهاد سردبیر
پر بحث ترین مطالب