تصمیم دولت هند برای صدور استراتژی ملی بر پایه بلاک چین
۰۹ آذر ۱۳۹۸ ۱۳۷۷ افزودن دیدگاه

دولت هند قصد دارد به منظور گسترش پذیرش این فناوری در این کشور به یک استراتژی ملی روی بیاورد که هم اکنون دولت هند در حال کار بر روی آن می باشد.
همانطور که روزنامه ایندین تایمز در تاریخ 27 نوامبر گزارش داده , وزارت الکترونیک و فناوری اطلاعات هند گفت که نیاز به توسعه زیرساخت های مشترک می باشد که با توجه به پتانسیل فناوری بلاک چین این امر توسط این فناوری عملی می باشد.همچنین این وزارت افزود که در حال کار بر روی یک چهارچوب در سطح ملی بر پایه بلاک چین می باشند.

توسعه سیاست های بلاک چین در ایالت های هند

توسعه سیاست های بلاک چین در ایالت های هند

تامیل نادو که یکی از ایالت های هند می باشد در حال کار بر روی یک سیاست دولتی بر پایه فناوری بلاک چین و هوش مصنوعی می باشد.انتظار می رود سیاست هایی که در حال اعمال می باشد بتوانند ارائه خدمات و حل مسائل مربوط با آن را با استفاده از فناوری بلاک چین بهبود دهد.
در اوال سال جاری , ایالت Telangana پیش نویس این ایده را که با توجه به سیاست بلاک چین می باشد را منتشر کرد که در واقع هدف آن ایجاد یک اکوسیستم برای استارت آپ ها و موسسات تحقیقاتی می باشد.طبق گزارش هایی که منتشر شده است این ابتکار تمرکز خاصی روی پروژه هایی دارد که برای توسعه برنامه کاربردی آن نیاز به بلاک چین می باشد.

وضعیت هند در حوزه ارزهای رمزنگاری شده

در حالی که این کارها ممکن است طرفداری هند را از بلاک چین نشان دهد , موضع گیری های آن نسبت به ارزهای رمزنگاری شده کاملا خصمانه می باشد.دولت هند اخیرا پیش نویس لایحه ای با عنوان ممنوعیت ارزهای رمزنگاری شده را به صورت رسمی پیشنهاد داد که در این لایحه نه تنها ممنوعیت کامل برای ارزهای رمزنگاری شده وجود داشت بلکه می تواند باعث جلوگیری از روپیه دیجیتالی شود که این لایحه ها توسط بانک مرکزی کشور ایجاد شده است.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
محتوای پیشنهادی
محتوای مرتبط
نظرات
شما هم می توانید نظر خود را برای ما بنویسید
افزودن دیدگاه
پیشنهاد سردبیر
پر بحث ترین مطالب