قوانین جدید برای نگه داری بیت کوین توسط بانک ها در آلمان
۰۹ آذر ۱۳۹۸ ۱۳۴۱ افزودن دیدگاه

طبق لایحه جدیدی که مطرح شده است بانک های آلمان تا سال 2020 قادر خواهند بود از فروش و نگه داری بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری شده حمایت کنند.
آژانس خبری آلمانی Handelsblatt در تاریخ 27 نوامبر گزارش داد که این لایحه برای تصویب و انجام شدن در پارلمان فدرال آلمان نیاز به اجتماع 16 ایالت دارد.

آلمان در حال تبدیل شدن به بهشت ارزهای دیجیتال

آلمان در حال تبدیل شدن به بهشت ارزهای دیجیتال

در حال حاظربانک ها و موسسات مالی آلمانی از امکان فروش ارزهای رمزنگاری شده برای مشتریان پشتیبانی نمی کنند اما در صورت تصویب لایحه پیشنهادی وضع موجود تغییر می کند که این تغییرات می تواند تاثیرات مثبت بسیاری را به دنبال داشته باشد.
در حالی که پیش نویس اولیه این لایحه شامل بند جدایی شده بود که بانک ها را ملزم به مراجعه به متقاضیان ارز رمزنگاری شده خارجی و شرکت های خصوصی می کند اما آخرین نسخه این لایحه پیشنهادی این امر را حذف کرد که باعث شد محدودیت های این کار کمتر شود و در عین حال ساده تر نیز شود.
از سال 2020 موسسات مالی قادر خواهند بود به مشتریان خود این امکان را بدهند که به صورت آنلاین و تقریبا با فشردن یک دکمه ارز رمزنگاری شده خود را خریداری کنند.
اخباری که در حوزه این لایحه منتشر شد شور و شوق صنعت داخلی را به همراه داشت که به دنبال آن سوون هیلدبراند گفت: آلمان در راه رسیدن به یک بهشت رمزنگاری شده بسیار خوب می باشد و همچنین وی خاطرنشان کرد که قانون گذار آلمان نقش مهمی در تنظیم این لایحه دارد. بسیاری از موسسات مالی نیز از این لایحه حمایت کرده اند.
به دنبال این اخبار Bundestag اخیرا بیانیه ای را منتشر کرده است که تعیین می کند ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین پول و سرمایه واقعی نیستند و استفاده از آن ها می تواند مشکلاتی را به دنبال داشته باشد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
محتوای پیشنهادی
محتوای مرتبط
نظرات
شما هم می توانید نظر خود را برای ما بنویسید
افزودن دیدگاه
پیشنهاد سردبیر
پر بحث ترین مطالب