ممنوعیت پرداخت با استفاده از ارزهای دیجیتال در روسیه
۰۹ آذر ۱۳۹۸ ۱۲۸۷ افزودن دیدگاه

گفته می شود روسیه در حال آماده سازی ممنوعیت برای استفاده از ارزهای رمزنگاری شده در حوزه پرداخت کالاها و خدمات می باشند.
طبق گزارشی که که ایزوستیا در تاریخ 29 نوامبر به نقل از چندین منبع معتبر منتشر کرده است , گفته می شود که حمایت از ممنوعیت پرداخت با استفاده از ارزهای رمزنگاری شده توسط بانک مرکزی کشور و تنظیم کننده مالی و وزارت دارایی نیر انجام شده است.

امکان مبادلات به صورت قانونی در روسیه

امکان مبادلات به صورت قانونی در روسیه

در حال حاظر ارزهای رمزنگاری شده می توانند برای تجارت الکترونیکی مورد استفاده قرار بگیرند همانطور که امروزه بسیاری از برنامه نویسان , مترجمان , طراحان و دیگر افراد شاغل در تلاش اند که حقوق خود را به صورت بیت کوین و اتریوم دریافت کنند.
آنتونوف تحلیل گر مرکز اطلاعتی Alpari خاطرنشان کرد که در حال حاظر مجوز رسمی ای برای معاملات ارز دیجیتال در روسیه وجود ندارد با این حال ارزهای دیجیتال اغلب برای خرید طیف وسیعی از کالاها و خدمات مورد استفاده قرار می گیرند که برخی از این کالاها و خدمات خرید بلیط , خرید رایانه و لوازم خانگی و حتی اجاره آپارتمان و رزرو هتل می باشد.
طبق این گزارش ها تنظیم کننده های روسیه فکر می کنند که ممنوعیت لازم برای جلوگیری از استفاده ارزهای رمزنگاری شده به عنوان ارزی مورد استفاده در سیستم پرداخت می تواند نگرانی های بسیاری را در حوزه جرم و جنایت برطرف کند.
الکسی یاکوف معاون تنظیم مقررات بانکی و وزارت دارایی در کنفرانس های اخیر خود بیان کرده است که "ما هیچ مبنایی نمی بینیم که از ارزهای رمزنگاری شده برای سیستم پرداخت استفاده کنیم."
معاون مطبوعاتی بانک مرکزی درباره این موضوع بیان کرده است که ارزهای رمزنگاری شده خصوصی را نمی توان با پول ملی و فیزیکی مقایسه کرد و استفاده از آن ها در سیستم پرداخت نمی تواند راهی مشروع باشد.همچنین وی در ادامه گفت:اگر تصمیمی مبنی بر ممنوعیت ارزهای رمزنگاری شده به عنوان وسیله ای برای پرداخت گرفته شود ما حمایت از این موضع را مناسب می دانیم.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
محتوای پیشنهادی
محتوای مرتبط
نظرات
شما هم می توانید نظر خود را برای ما بنویسید
افزودن دیدگاه
پیشنهاد سردبیر
پر بحث ترین مطالب