مونرو برای مبارزه با بدافزار استخراج ارز دیجیتال محصول جدیدی ارائه می‌کند
۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۲۵۳ افزودن دیدگاه

در ابتدای هفته جاری، توسعه‌دهندگان مونرو (XMR) از راه اندازی یک وب‌سایت جدید خبر دادند که هدف آن تعلیم کاربران برای حذف بدافزارها و باج افزارهای استخراج سودجویانه ارز دیجیتال است.

کاهش سردرگمی و ناامیدی در میان قربانیان بدافزارها

از ویژگی‌های بارز مونرو، سهولت استخراج و پیگیر گریز بودن آن است. البته این دو ویژگی ماینرهای خبیث و هکرها را به سوی خود جذب می‌کنند.

جاستین اِرِنهوفر، مدیر کارگروه نظارت بر بدافزار، در مصاحبه خود با CNN در مورد دو عامل اصلی که هکرها را به سمت مونرو می‌کشاند توضیح داده است:

هکرها به دو دلیل طرفدار مونرو هستند: ۱) یکی از ویژگی‌های مونرو حفظ حریم خصوصی کاربر است، بدین ترتیب هکرها پس از اتمام استخراج سودجویانه و زمانی که شروع به استفاده از آن می‌کنند، نگران شناسایی شدن فعالیتشان توسط شرکت‌ها و مقامات قانونی نیستند. ۲) مونرو با استفاده از یک الگوریتم اثبات انجام کار سازگار با پردازنده و کارت گرافیک کار می‌کند. بنابراین سیستم‌هایی که مورد سوءاستفاده هکرها قرار می‌گیرند با استخراج مونرو سازگارند. مونرو به خاطر داشتن این دو ویژگی، بیشتر از سایر ارزهای دیجیتال در استخراج پنهانی و اقدامات سودجویانه هکرها مورداستفاده قرار می‌گیرد.

اما استخراج پنهانی مختص به مونرو نیست. بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال نیز در جهت تحقق این اهداف مورد استفاده قرارگرفته‌اند.

ارنهوفر در پاسخ به این سؤال که «دلیل تشکیل کارگروه نظارت بر بدافزار چیست»، می‌گوید:

ما این کارگروه را در راستای کمک به قربانیان باج افزارها و بدافزارها تشکیل داده‌ایم؛ افرادی که قربانی این نوع حملات می‌شوند، معمولاً در مورد مونرو، استخراج و به‌طورکلی ماهیت ارزهای دیجیتال دانش کافی ندارند… شیوع بدافزارهای مرتبط با مونرو از جمله دلایل اساسی بود که منجر به تشکیل این کارگروه شد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
محتوای پیشنهادی
محتوای مرتبط
نظرات
شما هم می توانید نظر خود را برای ما بنویسید
افزودن دیدگاه
پیشنهاد سردبیر
پر بحث ترین مطالب