پروژه جدید صلیب سرخ بر پایه فناوری بلاک چین
۰۶ آذر ۱۳۹۸ ۱۰۲۲ افزودن دیدگاه

سه واحد بزرگ صلیب سرخ که در واقع پس از سازمان ملل بزرگترین ارائه دهنده کمک های بشر دوستانه می باشند در حال حمایت از یک پروژه بر پایه بلاک چین می باشند تا بتوانند تحول بزرگی را در حوزه کمک کردن و تقویت اقتصادی به وجود بیاورند.
بر اساس گزارشی که در تاریخ 26 نوامبر توسط توماس رویترز منتشر شده است , جوامع صلیب سرخ نروژ , دانمارک و کنیا یک برنامه دو ساله ای را طراحی کرده اند که بتواند تا دو سال آینده جایگزین وجه نقد و کوپن شود که این پروژه بر پایه بلاک چین می باشد.

پروژه جدید صلیب سرخ بر پایه فناوری بلاک چین

امکان پوشش 320 هزار کاربر

همانطور که در گزارش های معتبر آماده است در حال حاظر صلیب سرخ سالانه 1 میلیارد دلار پول نقد و کوپن توزیع می کند که این سرمایه برای کمک های بشر دوستانه استفاده می شود و یا این سرمایه برای تقویت اقتصاد های محلی در نظر گرفته می شود.
با استفاده از پروژه جدیدی که بر پایه بلاک چین نیز می باشد که قبلا نیز در بخش هایی از کنیا و اتیوپی مورد آزمایش قرار گرفته است سعی می شود با استفاده از تلفن همراه , تجارت در مواجع فقیر بهبود یابد که همانطور که گفتیم این سیستمی که قرار است طراحی شود بر پایه بلاک چین می باشد.
یکی از نمایندگان صلیب سرخ دانمارک به رویترز گفته است که این سیستمی که در حال توسعه می باشد شباهت های بسیاری با سیستم موفقیت آمیز انتقال پول M-Pesa در کنیا دارد.در این پروژه که در حال توسعه می باشد دیگر نیاز به پول فیزیکی نمی باشد.
این سیستم در ابتدا قرار است در سراسر کنیا گسترش پیدا کند و بعد از موفقیت و توسعه بیشتر آن در مالاوی ، میانمار ، زیمبابوه ، کامرون و پاپوآ گینه نو نیز رونمایی می شود.هدف این پروژه رسیدن به 320 هزار کاربر می باشد. پائولا گیل مشاور بشر دوستانه مستقر در ژنو درباره این موضوع گفته است که بلاک چین می تواند تحولات بسیاری را در بخش اقتصادی به وجود بیاورد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
محتوای پیشنهادی
محتوای مرتبط
نظرات
شما هم می توانید نظر خود را برای ما بنویسید
افزودن دیدگاه
پیشنهاد سردبیر
پر بحث ترین مطالب