گفتگو اتحادیه بانک های خصوصی آلمان برای یورو دیجیتال
۱۱ آبان ۱۳۹۸ ۲۷۱ افزودن دیدگاه

طبق گزارش هایی که ارائه شده است بانک های خصوصی آلمان مقاله ای را منتشر کردند که در آن چندین استدلال برای یورو دیجیتالی ارائه داده اند.
در تاریخ 30 اکتبر در مقاله ای که توسط انجمن بانک های آلمان منتشر شد که حاوی بیش از 200 بانک خصوصی و یازده عضو انجمن می شد بانک ها اظهار داشتند که اقتصاد به یورو دیجیتالی قابل برنامه ریزی نیاز دارند.

سیاست پولی مسئولیت دولت است

در این مقاله که توسط بانک های خصوصی منتشر شده است مسئولیت پولی بر عهده کشور های حاکم می باشد و هر ارزی که توسط بانک ها و یا شرکت های خصوصی تامین می شود باید در یک سیستم تعیین شده دولتی قرار بگیرد.همچنین در این مقاله آمده است که هر چیز دیگری در نهایت به آشوب و بی ثباتی منجر می شود.

گفت و گو اتحادیه بانک های خصوصی آلمان برای یورو دیجیتال
در مقاله منتشر شده بانک ها افزوده اند که باید شرایط ایجاد یک بستر پرداخت هم زمان مشترک اروپایی نیز ایجاد شود و همچنین در ادامه گفته اند که کاربر یورو دیجیتال چه انسان و چه دستگاه باید کاملا قابل شناسایی باشد که این امر نیاز به یک استاندارد جهانی و یا بهتر از آن یک استاندارد هویت جهانی دارد.مشتریان باید با استفاده از یک استاندارد دقیقا همان گونه که بانک ها و سایز نهادهای متعهد موظفند طبق چارچوب قانونی فعالیت کنند.
آن ها گفته اند که ارزهای دیجیتالی خصوصی جهانی مانند لیبرا در رقابت با ارزهای اصلی و رسمی در اقتصاد جهان احتمالا منشا نزاع اقتصادی و سیاسی دارند.
بانک ها در ادامه این مقاله از سیاست گذاران ملی و بین المللی خواستند که با مسئولیت پذیری رفتار کنند و اطمینان حاصل کنند که نباید رقابت با ارزهای خصوصی مجاز باشد.

دیدگاه مقامات آلمانی درباره یورو دیجیتالی

در حالی که یورو دیجیتالی جذاب به نظر می رسد اما مقامات آلمانی از این ارز انتقاد کردند.وزیر امور دارایی آلمان که اخیرا از ایده راه اندازی سکه دیجیتالی یورو دفاع کرد , احساسات مشابهی را تکرار کرد و اظهار داشت چنین سیستم پرداخت دیجیتالی برای اروپا سودمند خواهد بود و آن ها نباید زمینه را به چین و روسیه و ایالات متحده و یا هر ارائه دهنده خصوصی دیگری بدهند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
محتوای پیشنهادی
محتوای مرتبط
نظرات
شما هم می توانید نظر خود را برای ما بنویسید
افزودن دیدگاه
پیشنهاد سردبیر
پر بحث ترین مطالب